9 marca

Święto Małych. W drugi poniedziałek marca spędzimy czas na wspólnych zabawach integracyjnych i grach zespołowych. Tego dnia o tematyce aktywności zadecydują dziewczynki. Nie zabraknie również drobnego poczęstunku.

16 marca

Zajęcia z cyklu Ciekawy Świat (godz. 13.20). Dlaczego baterie w sprężynie uciekają? Kto je goni, a kto popycha?- odpowiedzi na te pytania znajdziemy na marcowych zajęciach przyrodniczych. Tematyką zajęć będzie pole magnetyczne i elektryczne.

20 marca

Pierwszy dzień Wiosny. Jak co roku o tej porze uczcimy nadejście wiosny kolorową paradą po okolicy przedszkola. Poszukamy oznak nadchodzącej wiosny w przyrodzie, a nasze głowy zdobić będą stworzone przez nas kwiatowe wianki. Zajęcia umilą nam wiosenne zagadki i zabawy. Rozszyfrujemy też list otrzymany od samej Pani Wiosny. Zachęcamy do ubioru nawiązującego do tematyki i kolorystyki wiosennej.

24 marca

Magic show (godz. 13.30). We wtorkowe popołudnie weźmiemy udział w pokazie iluzjonistycznym pełnym magii i tajemnic. Dobra zabawa i mnóstwo wrażeń gwarantowane.

25 marca

Dzień Morza Bałtyckiego. Tego dnia poznamy tajemnice głębi Morza Bałtyckiego. Stworzymy plakat przedstawiający poznane podczas zajęć informacje, posłuchamy morskich opowieści ukrytych w szantach i obejrzymy film edukacyjny na temat zwierząt zamieszkujących Morze Bałtyckie.

W miesiącu marcu, zgodnie z Podstawą Programową realizować będziemy treści dydaktyczne związane nadchodzącą wiosną. Zrobimy porządki w ogródku i założymy pełne kwiatów kąciki wiosenne. Poznamy przy okazji różne rośliny i narzędzia ogrodnicze i poszukamy zwiastunów wiosny w najbliższym otoczeniu. Ponadto, skosztujemy warzyw cebulowych i porozmawiamy o ich właściwościach – dowiemy się dlaczego od niektórych z nich łzawią nam oczy.


 

 

7 lutego

Będziemy świętować w naszym przedszkolu dzień pizzy. Na zajęciach
będziemy tworzyć pracę plastyczne oraz
techniczne związane z tematem. Na podwieczorek będziemy mogli,
skosztować pysznego włoskiego placka.

12 lutego

Grupa Maluszków, zaprasza na dzień Babci i Dziadka. Spotkanie
odbędzie się o godzinie 15:30.

13 lutego

Odbędzie się przedstawienie SŁONECZEK z okazji Dnia Babci i
Dziadka. Zapraszamy serdecznie na godzinę 16.00.

14 lutego

Odbędzie się przedstawienie CHMUREK z okazji Dnia Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszamy na godzinę 16.00..

17 lutego

O godzinie 13.20 odbędą się kolejne zajęcia przyrodnicze z cyklu
„Ciekawy Świat” tematem będą:
różnice w budowie, na co trzeba uważać (co wydycha człowiek, a co
produkuje ogień?; woda i woda utleniona).

21 lutego

O godzinie 13.30 „Gwiezdny Teatr” przeprowadzi interaktywne
zajęcia edukacyjne p.t. „3 planeta od Słońca”.

26 lutego

Tego dnia w naszym przedszkolu przeniesiemy się miliony lat
wstecz, będziemy świętować Dzień
Dinozaura.

W miesiącu lutym zgodnie z podstawą programową zajmiemy się tematami związanymi z karnawałem, dinozaurami oraz kosmosem.


 

 

1 – 24 stycznia

Rodzinny konkurs plastyczny p.t. „Maska karnawałowa”. Przez pierwsze trzy tygodnie stycznia rodzice wraz z dziećmi będą mieli czas na stworzenie wymarzonych masek karnawałowych, w których zaprezentują się na balu. Technika pracy dowolna. Podpisane prace zbieramy do dnia 24 stycznia.

9 stycznia

Wycieczka autokarowa do Muzeum Gdańska dla grupy Słoneczek i Chmurek, w programie: zajęcia edukacyjne p.t. „W Królestwie” oraz zwiedzanie Ratusza Głównego Miasta.

13 stycznia

O godzinie 13.20 odbędą się kolejne zajęcia przyrodnicze z cyklu „Ciekawy Świat”. Tematem styczniowych eksperymentów będą
trzy stany skupienia materii – ciało stałe, ciecz i gaz oraz topnienie,
sublimacja, scalony dwutlenek węgla.

22 stycznia

Dzień gier planszowych.
Będziemy rozwijać dziecięcą sprawność motoryczną, refleks, orientację
przestrzenną oraz pamięć.

30 stycznia

Karnawałowy bal maskowy
Spędzimy wspólnie czas przy zabawach ruchowo- tanecznych, skosztujemy
zdrowych przekąsek oraz rozstrzygniemy wyniki konkursu plastycznego.

W miesiącu styczniu będziemy realizować tematy związane z zimą,
bezpieczeństwem podczas ferii zimowych oraz sportami zimowymi.
Nie zapomnimy o naszych dziadkach przygotowując dla nich drobne upominki.


 

6 grudnia

O godzinie 14.15 odwiedzi nas Św. Mikołaj, od którego dzieci otrzymają drobne upominki.

10 grudnia

O godzinie 14.00 wystąpi dla nas Teatr Kufer z przedstawieniem pt. „Opowieść wigilijna”

16 grudnia

O godzinie 13.20 odbędą się kolejne zajęcia przyrodnicze z cyklu „Ciekawy Świat”. Temat grudniowych zajęć to: „Wykrywanie cząsteczek: ukryty tłuszcz w mleku, spotkanie kwasów i zasad, wulkan chemiczny”

16 grudnia

O godzinie 16.00 zapraszamy na przedstawienie Jasełkowe Rodziców dzieci z grupy Chmurek

17 grudnia

O godzinie 15.00 zapraszamy Rodziców Maluszków na wspólne kolędowanie w naszym przedszkolu

18 grudnia

O godzinie 16.00 odbędzie się Występ Świąteczny grupy Słoneczek, na który serdecznie zapraszamy Rodziców najstarszych przedszkolaków.

W miesiącu grudniu, zgodnie z podstawą programową, wszystkie grupy będą realizować tematy związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia.
Dzieci zapoznają się ze świątecznymi tradycjami, będą poznawać świąteczne piosenki, wykonają piękne prace plastyczne związane z tematyką świąteczną jak i zimową.


 

8 listopada

Zajęcia patriotyczne -Święto Niepodległości. Tego dnia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości dzieci dowiedzą się co to znaczy być patriotą. Przypomnimy sobie hymn Polski oraz wykonamy pracę plastyczną – flagę Polski. Ukształtujemy postawę szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, a także właściwego zachowania podczas uroczystości.

19 listopada

Wycieczka autokarowa do sali gimnastycznej „Gym bee” w Gdańsku, gdzie dzieci pod czujnym okiem instruktorów będą miały okazję do świetnej zabawy w bezpiecznym środowisku.

25 listopada

Z okazji „Dnia Misia” dzieci będą mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Panie przygotują zagadki o misiach pluszowych, poznamy różne bajki na ich temat oraz piosenki. Dzieci wykonają również wspólny portret misia.

27 listopada

Zagroda Powroty – „Cieplutki jak wełna”. O godz. 13.30 odbędą się zajęcia edukacyjne z owcami. Dzieci osobiście poznają te cudne zwierzę. Będzie okazja, aby bliżej się z owcą zapoznać. Panie opowiedzą nam o tym uroczym zwierzątku. Dowiemy się czym się żywi, gdzie mieszka i co zawdzięczamy owcy.